EU Peníze do škol

Projekt Evropská unie peníze školám

eu

Naše škola se zapojila do projektu EU Peníze školám. Projekt umožňuje získat evropské dotace z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK – 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách).

Projekt je realizován od od 1. 9. 2011 do 28.2.2014.

Cílem projektu je inovovat tyto vzdělávací oblasti:

• čtenářská a informační gramotnost
  • cizí jazyky
  • využívání ICT
  • přírodní vědy

Inovace spočívá ve tvorbě vlastních výukových materiálů, pracovních listů a učebních textů, které byly v uvedeném období ověřovány. Vyučující vytvořili 480 pracovních listů a dalších výukových materiálů. Tyto umožní zkvalitnění výuky prostřednictvím metod a forem, které využívají digitální technologie, zvyšují názornost, interakci mezi pedagogem a žákem a zvyšují motivaci žáků k výuce.

Získané finanční prostředky byly využity k nákupu počítačů a interaktivní tabule do učebny výpočetní techniky, interaktivní tabulí byla vybavena i učebna přírodních věd, dále jsme nakoupili výukové programy, cizojazyčné slovníky, jazykové příručky a další pomůcky. Současně byl z těchto peněz financován další profesní růst pedagogických pracovníků formou dalšího vzdělávání.